Program

Vstupenky si můžete buď koupit přes internet nebo rezervovat a vyzvednout předem: 

Prodej přes internet - nově přes portál www.ticketon.cz.

Rezervace - rezervujte lístky přes internet tak, jak jste byli doposud zvyklí, ale vyzvedněte si je nejpozději 3 dny před akcí, jinak propadnou! 

Pokladní hodiny - pro fyzický předprodej a vyzvednutí rezervovaných vstupenek: středa a pátek od 15 do 18 hod

Předplatné činoherních představení na sezónu 2017/2018 najdete zde: http://www.diod.cz/predplatne

Vyber měsíc!
září Zlatá husa — Buchty a loutky

19-20

08 : 30

 • pro děti

Víte, že do DIODu se dá zajít na pohádku i ve všední den dopoledne? Pravidelné představení pro školky a první stupeň základních škol je ne vždy obsazené, a to je škoda. Rozhodli jsme se tedy umožnit návštěvu představení i veřejnosti. Vstupenky na místě.

19. 9. 2017 - 8:30 a 10:00 - Buchty a loutky: Zlatá husa

20. 9. 2017 - 8:30 a 10:00 - Buchty a loutky: Zlatá husa

Ó ta zlatá husa, jak se leskne a jak je cenná, všechny si přivábí a přilepí. Jen nejmladší ze tří bratrů, kterého mají všichni za hloupého, ji vezme ukázat princezně, protože se mu princezna líbí a chce ji rozesmát. A vlastně by si ji klidně i vzal za ženu. Jenže pan král je proti, a tak musí přijít na pomoc i jedna hodná obryně. Prostě chamtivost se nevyplácí, smutek je špatný rádce a i ten poslední a vysmívaný se nakonec může stát králem. Představení s dřevěnými řezbovanými loutkami Roberta Smolíka podle krásné německé pohádky bratří Grimmů.

 

35 Kč plné vstupné

září Žijí mezi námiDe Facto Mimo (sk.A)

20

19 : 30

středa

 • činohra

Psychologická komedie s vedlejšími účinky. Objevte psychoevokaci a odblokujte se! Kurzy sebeovládání a sebeprosazení pod vedením zkušeného terapeuta! Máte problém? S námi ho můžete vyřešit.

Hrají: Jiří Šalomoun, Martin Kacafírek, Jakub Vyvážil, Dana Holíková, Klára Bulantová, Adéla Grossmannová a Martin Kolář (sk.A)

 

100 Kč plné vstupné / 80 Kč děti, studenti a důchodci

koupit vstupenky přes ticketon.cz

září Podzimní nachlazení pohledem čínské medicíny — Eva Zimmelová

21

19 : 00

čtvrtek

 • komunita

aneb rýmy, chřipky angíny - už víme jak na ně

„Nemoci virového a bakteriálního původu nás provázejí celým životem. Některým z nás může být z různých důvodů nepříjemné řešit je klasickými farmaky, jinému může vadit náhlost ataku, která ho zastihne nepřipraveného. Během večera se proto naučíme rozlišit nejzákladnější druhy těchto nemocí skrze diagnostické metody čínské medicíny a naučíme se rozumět způsobům jejich chování tak, abychom dokázali sami léčit jejich útok pomocí běžně dostupných prostředků. Vysvětlíme si například jak správně zacházet s kořenem zázvoru, pochopíme, že med a citron k němu nepatří, nebo že s jeho pomocí angínu nevyřešíme. Čeká nás tak večer plný nových informací a inspirací, a já se těším na viděnou s Vámi.“ Eva Zimmelová

120 Kč předprodej / 150 Kč na místě

120 Kč plné vstupné

září Noc sokoloven — T.J. Sokol Jihlava

22

16 : 00

pátek

 • komunita

Odpoledne a večer nabitý sportem i kulturním programem v celém areálu sokolovny. Více informací na www.sokoljihlava.cz

 

Cena zdarma

září 10 let výročí + křest nového CD — Abi Gail

23

19 : 00

sobota

 • koncert

Jihlavská hard rocková formace Abi Gail slaví deset let na scéně a jako dárek si naděluje nové cd, které během koncertu pokřtí. Jako hosté vystoupí zpěvačka Iva Hejnová a kapely Messalina a Mr. Hanky.

150 Kč předprodej / 200 Kč na místě
Předprodej v trafice Na Hliništi.

150 Kč plné vstupné

září Butch Cassidy a Sundance Kid — De Facto DERNIÉRA

27

19 : 30

středa

 • činohra

Pyžamový western pro ženy s dvěma legendárními urostlými pistolníky, jejichž touhu po svobodě nezastaví ani mříže a koňské dávky opiátů. Kam se hrabou Robert Redford a Paul Newman… Taky komedie.

Napsal: Luboš Balák. Hrají: Pavel Štěpán, Jakub Vyvážil a Markéta Ketnerová. Dramaturgie: Markéta Ketnerová. Režie: Jakub Vyvážil.

100 Kč plné vstupné / 80 Kč děti, studenti a důchodci

pro rezervace máme vyhrazeno ještě 28 míst rezervovat koupit vstupenky přes ticketon.cz

září Týden generací 2017 — Život 99 Jihlava

28

15 : 00

čtvrtek

 • komunita

Týden věnovaný mezigeneračními dialogu nabídne společný program nejen pro seniory a jejich vnoučata v řadě jihlavských kulturních institucí. V DIODu si budete moci zacvičit na šálách a nebo si zahrát deskové hry.

Cena zdarma

září Malá inventura: Seminář - jak financovat kulturu? — Nová síť

29

16 : 00

pátek

 • festival

Žádný kulturní projekt se neobejde bez financování. Chcete se lépe zorientovat v oblasti kulturních grantů a dalších možností, jak váš projekt zafinancovat? Praktické rady, konkrétní příklady či konzultace vašich žádpostí obstarají lektoři Adriana Světlíková (Členka komise MKČR pro oblast profesionálního divadla, konzultantka Nová síť, ředitelka festivalu Malá inventura Praha ), Dagmar Kantorková (ředitelka Nové sítě, členka komise MKČR pro oblast tanec a nonverbalní umění) a Petr Pola (Člen komise MKČR ve Stipendijním programu - příspěvky na tvůrčí a studijní účely, dramaturg festivalu Malá inventura, konzultant Nová síť).

Cena zdarma

září Malá inventura: Recykliteratura — Vojta Mašek a kolektiv

29

19 : 30

pátek

 • činohra
 • festival

Recykliteratura je fenomén. Kombinace starých fotografií s novým příběhem nejprve okouzlovala na internetu a pak na speciálních workshopech. Ústředním prvkem představení je kombinace projekce a herecké akce. Promítané fotografie - záběry ze starých časopisů, na nich zachycené situace ožívají ve volné montáži s pečlivě vybranými replikami.

Koncept, scénář a režie: Jakub Felcman a Vojta Mašek.
Hrají: Ivana Uhlířová, Michal Kern, Kajetán Písařovic

160 Kč plné vstupné / 80 Kč děti, studenti a důchodci

pro rezervace máme vyhrazeno ještě 90 míst rezervovat koupit vstupenky přes ticketon.cz

září Malá inventura: Workshop recykliteratury — Vojta Mašek a kolektiv

30

15 : 00

sobota

 • festival

Stůl plný výstřižků obrázků, nejčastěji ze starých filmových časopisů, záběrů z dobových filmů, situací s dramatickým nábojem probouzejících imaginaci a také plný slov, stránek z knih různého druhu, brakové literatury, kuchařek, politologických textů, historických románů, knih rozhovorů. Toto jsou dvě základní ingredience, hrubý nezpracovaný materiál. Obrazy a slova vybízející k hledání souvislostí, reinterpretaci. Často věty, repliky a komentáře sami skočí pod nůžky a s přirozenou samozřejmostí se řádí k obrazům jako by tam odjakživa patřily, jindy slova unikají, hledání vhodného obrazu je dlouhé a bolestné, o to silnější je potom shledání, na každou scénu někde v textech čeká její osvětlení, o kterém původní autor neměl ani tušení.

Cena zdarma

pro rezervace máme vyhrazeno ještě 20 míst rezervovat

září Malá inventura: Study — Holektiv

30

19 : 30

sobota

 • pohyb
 • tanec
 • festival

"Kdo není schopen mít podíl studu a spravedlnosti, má být usmrcen jako nákaza obce" (Platón).

Hartl a Hartlová definují emoci studu jako reakci na provinění či porušení normy nebo pravidla. Zimbardo a Hendersonová podávají výčet symptomů, kterými se stydlivé reakce projevují na fyziologické úrovni: zrychlený srdeční tep, sucho v ústech, pocení kůže. Stud má širší psychologickou bázi, v užším pojetí lze rozlišit stud sexuální, morální a sociální. Pro zážitek studu je podstatná konfrontace osobního nedostatku či neúspěchu se sociálním okolím; stud je spojen s vědomím veřejné ztráty kompetence, důvěry, ztrapněním se apod. Soukromý stud je vždy jen stud morální, stud za sebe sama.

Koncept a scénář: Holektiv.
Účinkují: Holektiv - Andrea Vykysalá, Eva Stará, Karolína Křížková

160 Kč plné vstupné / 80 Kč děti, studenti a důchodci

pro rezervace máme vyhrazeno ještě 90 míst rezervovat koupit vstupenky přes ticketon.cz

Projekt podpořili Projekt zaštítili Ing. Miroslava Němcová, MUDr. Jiří Běhounek a Ing. Jaroslav Vymazal.

 • Jihlava
 • Nová síť
 • tanec praha
 • mkčr
 • Patrol

Mediální partneři

 • Region
 • Rengl
 • Radio Wave
 • JIHLAVAcity
Chcete zde mít své logo? Chcete podpořit DIOD? Podívejte se na naší nabídku spolupráce.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury a magistrátu města Jihlavy. Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Evropská unie Logo ROP Jihovýchod Logo kraje Vysočina
© 2010 - 2017 DIOD | designed and created by nofutur3 design